Кліматичні зміни впливaють на всі сфери життя людини та дeржaви, aлe oт нa сферу сільського господарства – змiни клімату впливають чи не найбільше. Від температури пoвiтpя, хмapнocті, нaявнocті і кількості опадів напряму залежать кількість та якість урожаю. Проте, щоб мінімізувати негативний вплив глобального потепління, давайте розглянемо яким чином можна покращити наш первинний сектор економіки.
В яких напрямках рухатись?
Перш за все, варто почати повільно переходити до інтенсивної форми ведення сільського господарства. Впродовж довгих часів, Україна була країною, яка провадила екстенсивну форму ведення сільського господарства, тобто збільшувала врожай і нарощувала економічний потенціал за рахунок збільшення площі земельних угідь. В той же час, особливо під час війни, буде доречно перейти до інтенсивного способу: покращувати і піднімати врожайність земель за рахунок внесення органічних добрив.
В другу чергу, варто звернути увагу на якість сільськогосподарської техніки: часто, її давно пора капітально відремонтувати, або зовсім замінити сучаснішими моделями. Через несправність техніки, або проблеми у роботі – на полях можна побачити залисини або надмірне скупчення культур в одному місці. До речі, якщо ви все ж прихильник того, що можна відремонтувати техніку, то можете заглянути на зірочки для техніки до https://promua-group.com/ua/zvedzdochki-k-cepyam інтернет-магазину. Ремонтування техніки – циклічний процес, але із якісними деталями, ремонт перестане бути буденною справою.
По-третє, змінити календар посівних і жнив. Оскільки тепліти стало набагато раніше, то посівну можна перенести на більш підходящий час, щоб не втратити урожай. Аналогічно – уважніше стежити за дозріванням культур, адже перезрівання, особливо перетримка зернових, може принести суттєві збитки для агрокомпаній.
Експерти із сфери сільського господарства також вбачають зміщення зон вирощування деяких культур на північ. У приклад вони наводять цукрові буряки та сою, які полюбляють трішки більше холоду і краще достигають в умовах дощів. Натомість у південних областях України можна організувати нову агрозону, та почати вирощувати культури, які у нас раніше не росли через несприятливі умови.
Що у висновку?
Підсумовуючи, то для зменшення впливу кліматичних змін, найкраще уже почати готуватись до цього: покращення якості ґрунтових покривів, ретельніший догляд за технікою та своєчасний ремонт, зміщення посівного календаря та респеціалізація локальних агрокомпаній.