Кременець – одне з найкрасивіших невеликих містечок в Україні. Розташоване у Кременецьких горах в Тернопільській області. До обласного центру – 60 кілометрів, до Луцька – 99 кілометрів. Унікальна природа та історичні пам’ятки роблять це місто одним з улюблених для туристів. Кременець куди піти має, адже тут не лише дуже красиво, а й збереглося чимало цікавого з минулих часів.
Історія міста розпочалась ще у 8 столітті та була дуже різноманітною, Кременець страждав від війн і протистоянь. Проте, попри це, тут є на що подивитися і є велика кількість споруд, яким понад 200 років.
Кременець: цікаві місця
Якщо ви потрапили до цього міста, то вас точно вразить його неймовірна природа. Невисокі, але дуже мальовничі гори, височіють над будинками і складається враження, що ви потрапили у справжнісіньке гірське поселення. Звивисті вулички і старовинні будинки допоможуть вам перенестися у минуле і відчути себе у середньовіччі. При цьому, місто дуже охайне, чисте і сучасне. Тут величезна кількість храмів різних конфесій. Але є кілька пам’яток, які обов’язково варто відвідати. Отже, що подивитися в Кременці:
Кременецький замок
Збудований на горі Бона у 13 столітті. Був одним із найбільш потужних замків усіх часів. Кілька разів його намагалися здобути і завоювати. У 1648 році він був взятий Максимом Кривоносом. Після того замок не відбудовували. Зараз на горі знаходяться його мальовничі руїни. Розміщений на вулиці Замковій.
Богоявленський монастир
Був заснований у 1633 році як православний чоловічий монастир. Тут в різні часи діяли братство, школа, друкарня, шпиталь. Комплекс складається з собору, чернечого корпусу із церквою, дзвіниці, господарських будівель. Зараз тут знаходиться діючий жіночий монастир. Розташований на вулиці Дубенській, 2. Вхід вільний.
Кременецький ботанічний сад
Один з найстаріших в Україні. Був заснований на початку 19 століття Діонісієм Міклером, Віллібальдом Бессером та Зейдлідом. Тут було висаджено багато різноманітних рослин з різних куточків Європи. Згодом ботанічний сад занепав. Відновлював роботу за часів Другої речі Посполитої, у 1951-1969 році. Але він уже не став тим, що був раніше. У 1990 році ботанічний сад знову розпочав свою діяльність. Розташовується на вулиці Ботанічна, 5. Вартість входу – 375 гривень для учнів і студентів, для дорослих – 600 гривень з особи. Тут можна провести урочисту подію, випити фіточай.
П’ятницький цвинтар
Це місце, що варто відвідати у Кременці. Найстаріше кладовище у місті. Тут ховали людей ще з 16 століття. Стоїть на пагорбі під горою Черчою. Тут є могили, яким по 400-500 років. У 1648 році тут було поховано чимало козаків, які полягли у боротьбі за Кременецький замок.
Єврейське кладовище
Розташовується на стрімкому пагорбі. Тут приблизно 12 тисяч єврейських надгробків. На деяких з них ще можна прочитати інформацію. Цвинтарю вже 500 років. За часів фашистської окупації він дивом зберігся, адже знаходився у важкодоступному місці та з нього незручно було вивозити надгробки для будівництва доріг.
Садиба Словацьких
Будинок, що збудований у 18 столітті. Стиль – класицизм. Тут проживала родина польського письменника Юліуша Словацького, який народився у Кременці. Зараз тут знаходиться музей. Працює щоденно, розташований на вулиці Словацького, 16.
Цікаві місця біля міста Кременця – це і штольні та каменоломні. Тут колись добували камінь, а зараз можна прогулятися та відчути на собі трохи екстремальних розваг. Хоча каменоломні виглядають досить гарно та в принципі безпечно, якщо дотримуватися правил.
А ще над містом буквально нависає масив Дівочі скелі. Тут дуже красиво, можна прогулятися, подивитися на околиці та просто відчути себе вільним. До того ж у селі Білокриниця, що недалеко від Кременця розташовується дуже красивий палац графа Вороніна. Будівля має довгу історію, але у 1866 році її купує граф Воронін і значно розбудовує. Граф заповідає відкрити тут школу для селян. Тому після його смерті так і зробили. Тут завжди існували навчальні заклади, зараз розташовується технікум.
Де зупинитись у Кременці?
Кременець – невелике, але туристичне місто. Тут є де зупинитись і де поїсти. Наприклад, можна провести кілька ночей у готелі «Старе місто», що розташований на вулиці Шевченка, недалеко від нього залізничний вокзал. Тут зручно, комфортно і не надто дорого. На вулиці Дубенській розміщений готель «Калина». Тут є парковка, камера схову, кафе, сніданок, комфортні номери, невисокі ціни, також можна провести час у більярдній, відпочити від суєти. У селі Підлісці недалеко від Кременця є готельний комплекс «Панорама». Тут дуже гарна територія, чисто, охайно, зелено. Є зручні номери, дитяча кімната, майданчик, ресторан зі смачною кухнею. На вулиці Дубенській знаходиться готель «Віка». Має просторі номери, всі зручності, тут досить тихо і спокійно, є косметичні засоби. Але в готелі немає сніданків, кондиціонера. Ціни невисокі.
У Кременці є своя місцева страва – гречані вареники з сиром і шкварками. Їх можна спробувати як в ресторанах, так навіть в закладах швидкого харчування. До прикладу, є ресторан Freedom, де можна спробувати європейські та азійські страви. Тут подають і сніданки. Працює щоденно з 10.00 до 22.00 на вулиці Шевченка, 9.
Одним з найулюбленіших для містян є ресторан «Іква». Тут подають страви європейської та домашньої кухонь. Є жива музика та бенкетний зал. Розташовується на вулиці Шевченка, 75. На вулиці Дубенській, 51а є ресторан «Курінь», оформлений в етностилі. Тут подають страви української та кавказької, домашньої кухонь. Є дитяче меню, бенкетний зал, жива музика.
Кременець – це тихе невелике містечко на Тернопільщині, яке вражає своєю красою та природою. Тому обов’язково завітайте сюди за можливості.
У нас на сайті є багато інформації про туризм Тернополя. Там ви зможете ще більше зануритися в це місто.