Тернопільський регіон – це справжній музей України просто неба. На цій рівнинній території знаходиться третина всіх замків та храмів країни, які мають неймовірну історію та оповиті різноманітними й таємничими легендами. Ця область одна з самих невеличких, але все одно являється самою живописною. Тут безліч релігійних, природних та історичних видатних пам’яток.
Перша Тернопіль легенда пов’язана саме з назвою міста. Дехто пов’язує ім’я міста з історією кохання красуні Терни та її обранця Поля.
У стародавні часи, коли монголо-татарське ярмо наводило безлад на наших територіях, головного хана усюди супроводжувала його дуже гарна донька. Всі тодішні лицарі та воїни бажали, щоб Терна стала їхньою дружиною. Під час подорожі молода дівчина з батьком зупинились на відпочинок. У гарному саду вона почула надзвичайну музику, яка поманила дізнатись її джерело. Прийшовши на звук мелодії, дівчина побачила гарного парубка, який був у полоні. Вони познайомились та провели за душевними розмовами усю ніч, а зранку вирішили разом втекти. Коли батько дізнався про наміри доньки, він вирішив вбити полоненого, але захищаючи свого коханого дівчина стала поруч з ним. В результаті стріла пронизала серце обох. Молоді люди тільки встигли вимовити «Тарна» «Поль».
Таємничі та фантастичні історії про замки Тернопільського регіону
Різні легенди Тернопільщини притягують у цей край багатьох туристів, але найбільше їм подобаються містичні факти про історичні пам’ятки.
Одним з таких міст являється Червоноградський замок. Його навіть вважають одним з наймістичніших місць України. Знаходиться він між селами Нирків та Нагоряни, а збудували його у 17 столітті. Сьогодні він частково зруйнований, але все одно це дуже цікаве та гарне місце. Його печери просто вражають. За легендою в них колись жив монах, а охороняв його безголовий лицар. Місцеві вважають це не просто печера, а справжній зал страшного суду, звідкіля йде дорога прямісінько до самого пекла. Такі історії замку дуже підходять, тому що навколо нього земля червоного кольору, а всі його вежі оповиті туманом. Тут неймовірна тиша, яку тільки порушує водограй «Джурин».
Ще одні страшні легенди про Тернопіль пов’язані з Микулинецьким замком. Назвали його в честь однойменного міста в області. Будівництво почалось у часи, коли даною територією володіла Польща. Деякі мешканці міста і по сей день вірять, що в цьому замку живуть привиди. У давні часи в цьому цій будівлі жив коваль і була в нього донька. Згідно з тими часами вона здійснила найстрашніший гріх, завагітніла без офіційного шлюбу. Після народження сина, вся родина не могла змиритись та простити їй такий сором й постійно дорікала донці. Дівчина довго терпіла знущання, але її серце довго не витримало, вона сильна захворіла та померла. Батьки поховали її у білій сукні, а потім у нижніх поверхах замку почав з’являтися її привид.
Ще одна легенда про Тернопіль розповідає про порятунок міста від татар. Коли з трьох боків місто було оточено, всі місцеві жителі зібрались у головній церкві та почали молитись перед іконою Божої матері задля спасіння. Їх служіння перервав крик молодого хлопця, який у той час був на вулиці. Він побачив у небі образ чарівної жінки, яка розстелила полотно. Всі люди вирішили, що це саме священний дух явився до них завдяки молитвам. А татари отримали звістку, що всі випущені стріли повертаються до них та вирішили відступати. Ця історія була написана в літописі села Богданівна, Тернопільської області.
Легенди про земельний перехід під ставком
У самому центрі міста найгарніше озеро нашої країни площею 300 гектарів. Воно не має аналогів у всій Україні. Але не дивлячись на те, що ставок був створений штучно, все одно існують легенди про Тернопільське озеро. Одна з головних історій – це перехід під ним, який веде від замку до Загребелля. Але геолог Свинко Йосип довів, що це просто не можливо було зробити фізично та ніяких ходів там не існує. Попри це, місцевість просто заворожує своєю красою, та має дуже гарну набережну для відпочинку.
Приїжджаючи на екскурсії багато родин знаходиться з дітьми. Більшість страшних історій малечі розповідати не треба, вони ж можуть злякатись. Подорожуючи містом, найкраща легенда про Тернопіль для дітей буде історія виникнення міста, як з’явилась його назва та інші лагідні та чарівні історії. Повірте в області їх дуже багато, досвідчені гіди з радістю будуть розповідати дітлахам цікаві факти та знайомити їх з історією.
У стародавні часи люди не могли пояснити багато явищ тому вигадували, а й головне вірили у всілякі легенди. Це сьогодні за допомогою науки все стало зрозумілим та не викликає здивування. Наприклад, через туман над водою та хащі може здатись що озеро наповнено химерами, а гул звичайного вітру виступає їх голосом. Вірити чи ні у дивовижні легенди Тернопільської області, звичайно, кожен вирішує самостійно.
Більше про історію Тернополя читайте на нашому порталі.