Обласний центр Тернопільщини має свої, привабливі для туристів і улюблені місцевими мешканцями локації.
Однією з них є музейна ресторація «Старий млин». Чим особливе це визначне місце колоритного й гостинного Тернополя та чому його варто відвідати кожному мандрівникові, читайте далі.
Старий Млин: креативна концепція
Засновки цього унікального в своєму роді закладу оригінально поєднали в ньому ресторанний сервіс з відмінною кухнею і якісним обслуговуванням та експозиції, що являють собою зібрання старовинних предметів народного побуту й виробів декоративно-ужиткового мистецтва.
Відвідувачів вражає незвичайний фасад даної споруди, який асоціюється водночас і з чарівним пряниковим будиночком, і з летючим кораблем із казки. Дизайнери, що спроєктували будівлю, в якій знаходиться музей «Старий млин» (Тернопіль), дали волю власній творчій фантазії.
Вхід до споруди демонструє вишуканий декор в етнічному стилі, а одна зі стін прикрашена хвостом та головами дракона, який нібито проламав її, намагаючись вирватися на свободу.
Цікаво, що звели такий вражаючий будинок, порівняно недавно – в 2003 році. А ось будматеріал, використаний для його спорудження, далеко не новий. Ним стала цегла старезного, зруйнованого ще за часів Другої світової парового млина, який колись височів і працював на відповідному місці. Фундамент будівельники залишили, а ось фасад нової будівлі отримав таку неповторну зовнішність.
Саме це пояснює назву закладу – «Старий млин» (Тернопіль, адреса: вул. Бродівська, 1а). Він є автентичним місцем та своєрідною візитівкою цього західноукраїнського міста.
Візит до такого ресторану-музею відкриває можливість для ознайомлення з культурною та гастрономічною спадщиною галицького Поділля.
Поверхи та їх тематика
Приміщення першого поверху стилізоване під інтер’єр старовинної селянської хати на Галичині. Його стіни декоровані вишиванками та розписами, які демонструють так звані Борщівські візерунки. Око відвідувачів також милує барвистий розписний посуд – макітри, полумиски тощо. Доповнюється цей яскравий декор гуцульськими килимами. Тут можна замовити випічку, смаженю й тушковані та копчені українсько-подільські страви, для приготування яких використовується справжня піч на дровах – п’єц.
На другому поверсі розташована їдальня-музей. Стиль оформлення її австрійський. У цій банкетній залі ресторації «Старий млин» (Тернопіль) меню включає переважно автентичні галицькі наїдки.
Кулінарний профіль третього поверху – різні солодощі, десерти. Багато рецептів таких смаколиків є прадідівськими та їх сучасними авторськими інтерпретаціями. Вони не лишають байдужими жодного ласуна.
Верхній, четвертий поверх пропонує рибні страви. На ньому розташовується суші-бар, що хоча не зовсім вписується в загальну концепцію закладу, проте приваблює численних фанатів модної нині японської кухні.
А в теплу пору року можна скуштувати кулінарні шедеври, які пропонують тутешні кухарі, зручно розташувавшись на літньому майданчику – затишному та просторому. Він оточує музей-ресторан «Старий млин» з усіх боків.
Чим особлива кухня?
Меню такого закладу вражає різноманітністю та високими смаковими якостями страв. Заслуговує на увагу гостей ресторації й неординарна їх подача. Наприклад, салати тут подаються в кухлях із дерева, м’ясна печеня – на підставках із соломи у вигляді кошичків, а борщ – налитий у хлібину.
До того, як приготуються замовлені страви, гостей тут заведено частувати «компліментом від кухаря» – салом, приправленим «букетом» прянощів та трав. Подається така смакота разом із духмяними скибочками хліба та зубцями часнику, а презентують її під пікантною назвою «Український наркотик».
Ресторан «Старий млин» (Тернопіль) – місце, в якому поціновувачі алкогольних напоїв можуть замовити авторський самогон та наливки. Асортимент винної шафи є предметом гордості цього закладу – він налічує понад дві сотні вин українського та закордонного виробництва, в тому числі виготовлених у різних куточках планети.
Славиться ресторан і апетитними подільськими варениками – із м’ясом, картоплею та сиром. Ліплять їх прямо на очах у відвідувачів – швидко й просто віртуозно.
Фішкою цього раю для гурманів є незвичайні назви страв. Так, борщ із м’ясними пампушками тут називають «Першим причастям українця».
Ресторанна кухня може похвалитися і багатством вибору наїдків із м’яса. Дуже часто гості закладу замовляють запечений на відкритому вогні стейк на кістці. Варто тут скуштувати й фірмову страву «Шпунтру» – свинячу грудинку, що запікається в буряковому квасі.
А одним із найпопулярніших десертів ресторану-музею є «Горішки» – печиво з начинкою із домашнього згущеного молока та горіхів, що подається разом із гарячим шоколадом.
Що варто знати туристам про цей заклад?
«Старий млин» – музей-ресторан, в якому можна побачити безліч речей, виготовлених понад століття тому. Серед них – ключі, праски та різноманітне кухонне приладдя.
На вході гості музею звертають увагу на шедевральну скульптурну інсталяцію, для виготовлення якої використаний звичайний брухт.
На подвір’ї є так звана «Фермерська крамниця» – у цьому магазинчику доступно купити екологічні харчові продукти виробництва місцевих фермерів.
Тернопільці та мандрівники можуть завжди зайти до «Старого млина» задля смачного сніданку чи обіду, а ось столики для вечері необхідно бронювати завчасно: пізньої пори тут практично завжди аншлаг гостей.
Можна відвідати всією родиною «Старий млин» – дитяча кімната, в якій малюки розважаються під турботливим наглядом професійної няні, в цій чудовій ресторації також передбачена.
Гості такого незвичайного закладу громадського харчування, що працює без вихідних з 11.00 до 23.00, відзначають цікавий декор його інтер’єру, вишукану кухню, по-домашньому теплу атмосферу, що радує і під час швидких перекусів, і при відзначенні свят та банкетів різноманітних форматів.
Більше про цікаві місця Тернополю читайте в рубриці Гастро на нашому порталі.